• Wise Taste

Šokoladinis tortas su avokadiniu kremu

Burnoje tirpstantis šokoladinis tortas su avokadiniu kremu. Tikras gardumėlis! Be kiaušinių, pieno produktų su speltos miltais ir kokosų cukrumi.

Jums reikės

*2 biskvitams (skersmuo 22 cm):

280 g nerafinuoto kokosų žiedų cukraus;

350 g speltos miltų;

1 didelio avokado (150 gramų);

50 g kakavos miltelių;

1 a.š. sodos;

1 a.š. obuolių acto;

400 ml avižų pieno ar kito augalinio;

150 ml skysto kokosų aliejaus.

Kremui:

90 g avokado;

90 g veganiško sviesto (kambario temperatūros);

25 g kakavos;

50 g nerafinuoto kokosų žiedų cukraus (galima ir daugiau, jeigu norisi saldžiau);

1 šaukšto citrinos sulčių.

Gaminimas:

1. Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros ir pasiruošiame dvi kepimo skardeles po 22 cm (tinka ir 20 cm). Jeigu turite tik vieną tuomet biskvitus teks kepti atskirai. Kepimo skardelės dugną išklojame kepimo popieriumi, o šonus ištepame aliejumi.

2. Sodą nugesiname su obuolių actu ir sumaišome su miltais. Į miltų mišinį supilame cukrų, kakavą ir išmaišome;

3. Avokadus su pienu sudedame į kokteilinę ar maisto trintuvą ir sutriname iki vientisos masės. Gautą masę supilame į miltų mišinį, išmaišome. Supilame skystą kokosų aliejų ir viską gerai permaišome. Masę paskirstome į dvi dalis ir supilame į kepimo skardas. Masę paskirstykite tolygiai, kad biskvitai nesigautų kreivi. Kepame 180 laipsnių orkaitėje apie 50 minučių. Medinių pagaliuku galima patikrinti ar biskvitas jau iškepęs.

4. Gaminame kremą. Kambario temperatūros sviestą išsukame su mikseriu iki kreminės konsistencijos. Sudedame avokadus ir toliau plakame. Po šaukštelį dedame cukrų, o pačioj pabaigoj kakavą ir viską mikseriuojam iki kreminės konsistencijos. Kremą tepame tik jau ant atvėsusių biskvitų.

NAUDINGA ŽINOTI:

1.Notint didesnio torto galite kepti 3 biskvitus ir šiek tiek daugiau pasigaminti kremo;

2. Kremą galite laikyti šaldytuve tik prieš tepant išimkite ir palaikykite kambario temperatūroje, kad sviestas atvėstų.

  • wise_taste

© 2018 by Wise taste