• Wise Taste

Žaliavalgiškas tortukas su braškėmis

Pirmasis žaliavalgiškas tortukas! Net ne tortukas, o visas TORTAS. Tikėjausi, kad gaminti bus daug sudėtingiau ir niekas nesigaus... Bet pavyko ir visai neblogai, žinoma, yra kur tobulėti.Pasidalinsiu keliais pasitarimais, kad gaminimas būtų lengvesnis ir malonesnis. Pirmasis Žaliavalgiškam tortukui geriau naudoti mažesnes skardelės 18 cm ar net 16 cm, nes gausis aukštesnis ir daug gražesnis. Antrasis patarimas, kuo daugiau skirtingų sluoksnių tuo skaniau. Ir dar reikia kuo galingesnio trintuvo:) Aš naudojau 24 cm skersmens ir dariau tris sluoksnius. 


Jums reikės


Pirmam sluoksniui:


140 g migdolų riešutų;

15 datulių be kauliukų;

2 šauktų kokosų aliejaus.


Antram sluoksniui:


70 g migdolų riešutų;

10 datulių be kauliukų;

1,5 šaukšto kokosų aliejaus;

4 šaukštai kakavos miltelių.


Kreminiam sluoksniui:


2 stiklinių braškių;

150g anakardžių (juos reikėtų mirkyti 4-6 valandas, geriausia palikti per naktį);

3 šaukštai citrinos sulčių;

pusę šaukštelio vanilės ekstrakto;

4 šaukštų kokoso aliejaus.


Gaminimas:


1. Gaminame pirmąjį sluoksnį.  Dedame migdolus į trintuvą ir triname apie 2- 4 minutes. Toliau dedame datules ir ištirpintą kokosų aliejų. Sutriname viską iki vientisos masės ir gautu mišiniu išklojame skardą. Dedame į šaldiklį maždaug 10 minučių;


2. Antrąjį sluoksnį gaminame analogiškai tik papildomai pridedame kakavos miltelių. Gautą masę dedame ant pirmojo sluoksnio ir vėl 10 minučių paliekame šaldiklyje.


3. Trečiasis sluoksnis reikalauja daugiau dėmesio! Išmirkytus anakardžius nusausiname ir kartu su braškėmis, ištirpintu kokosų aliejumi dedame į trintuvą. Viską reikia trinti iki kreminės konsistencijos ir tai gali užtrukti. Jeigu jūsų trintuvas galingas užtruksite apie 4-5 minutes, jeigu ne, trinkite su pertraukomis ir žiūrėkite, kad neliktų riešutų grūdelių.

6. Pagamintą kremą pilkite ant kitų sluoksnių ir šaldiklyje laikykite apie 4 valandas arba visą naktį šaldytuve.

7. Liko smagiausia dalis - puošimas! Pasitelkite fantaziją ir nustebinkite kitus :)


  • wise_taste

© 2018 by Wise taste