• Wise Taste

Augalingos cinamoninės bandelės su speltos miltais

Ech, bandelės su cinamonu! Tikros rudens ir žiemos herojės. Šiltos, kvapnios, purios :) O kad būtų šiek tiek ir sveikiau gaminau su pilno grūdo speltos miltais. Tikiuosi išbandysite ir jas gaminsite tikrai ne vieną kartą.JUMS REIKĖS:

Mielių paruošimui:

40 ml augalinio pieno (šilto, bet jokiu būdu ne karšto);

15 g šviežių mielių;

1 šaukšto cukraus ;

1 šaukšto pilno grūdo miltų.

Tešlai:

400 g pilno grūdo speltos miltų +miltų kočiojimui;

2 šaukštų obuolių tyrės;

70 g cukraus (puikiai tinka ir nerafinuotas kokosų žiedų cukrus);

200 ml augalinio pieno;

2 a.š. cinamono;

1/4 a.š. druskos.

Įdarui:

20 g kokosų aliejaus(sveriame netirpintą) ;

90 g cukraus (puikiai tinka ir nerafinuotas kokosų žiedų cukrus);

2 a.š. cinamono;

1/2 a.š. muskato.

Gaminimas:

1. Į šiltą pieną sudedame mieles, cukrų ir miltus. Su šluotele viską gerai išmaišome ir paliekame 10 - 15 minučių pastovėti. Jos turi suputoti;

2. Miltus sumaišome su cinamonu, cukrumi, druska sudedame obuolių tyrę, supilame pieną ir mielių masę. Viską išmaišome ir tešlą išminkome, suformuojame tešlos rutuliuką ir dubenį su tešla uždengiame rankšluosčiu ir paliekame šiltoje vietoje kilti apie 2 valandas. Tešla turi padvigubėti!

3. Kol tešla kyla pasigaminame įdarą. Sumaišome cukrų su cinamonu ir muskatu. Atskirame dubenėlyje ištirpiname kokosų sviestą;

4. Kai tešla iškyla, dedame ant miltais pabarstyto paviršiaus ir iškočiojame stačiakampį maždaug 1 cm storio. Čia gali prireikti daugiau miltų! Jeigu tešla labai lipni įdėkite šiek tiek miltų, paminkykite ir tik tada kočiokite :)

5. Tirpintu kokosų aliejumi ištepame tešlą ir pabarstome cukraus mišiniu. Suvyniojame į vyniotinį ir supjaustome maždaug 3 cm riekelėmis. Kepimo skardą išklojame kepimo popieriumi (naudojau 22 cm skersmens, bet puikiai tiks ir kvadratinės formos). Į skardą sudedame bandeles ir tarp jų paliekame po 1,5 cm tarpą! Vėl užklojame rankšluosčiu ir paliekame kilti valandą laiko.

6. Kai bandelės pakyla ir sulimpa viena su kita dedame į orkaitę ir kepame apie 30 minučių, 180 laipsnių temperatūroje.

Skanaus!

  • wise_taste

© 2018 by Wise taste