• Wise Taste

Burokėlių humusas

Updated: Dec 17, 2018

Pradėkite savo patiekalus ruošti dar spalvingiau! Tegu Jūsų virtuvę užkariauja rožinė spalva :D Jau svarstote kaip? Ogi labai papratai. Rožinio humuso paslaptis - burokėliai.


Kiekvienoje virtuvėje galima rasti šių nuostabų ir vitaminais gausių daržovių. Žinoma, yra žmonių, kurie nelabai mėgsta burokėlių, bet 99,9 procentai, kad šį humusą tikrai pamėgsite. Pradedame gaminti!Jums reikės:


2 nedidelių virtų burokėlių;

120 g avinžirnių (galima naudoti ir konservuotus);

1 skiltelės česnako;

1 šaukšto tyro alyvuogių aliejaus;

2 šaukštų citrinos sulčių;

Truputį druskos ir pipirų;Gaminimo būdas:


1. Jeigu naudojate ne konservuotus avinžirnius, juos reikėtų pamirkyti vandenyje ( apie 12 valandų galima palikti per naktį). Išmirkytus avinžirnius reiktų dar kartą išplauti ir virti apie 10 minučių, įdėti truputį druskos, ciberžolės. Jeigu naudojate konservuotus, juos reiktų irgi praplauti po šaldu vandeniu.

2. Paruoštus avinžirnius, pjaustytus burokėlius ir likusius ingredientus sudėti į maisto trintuvą ir sutrinti iki vientisos masės. Jeigu masė per tiršta galima įpilti truputį vandens, kuriame virė avinžirniai. Puošti šviežiomis petražolėmis ar baziliko lapeliais.


Skanaus!Naudinga žinoti:


1. Burokėlius virkite su lupena apie 15-20 minučių. Kuo ši daržovė stambesnė tuo ilgiau virs. Nulupti ir supjaustyti griežinėliais nereikia burokėlių, nes išgaruos lyg dūmas organizmui naudingi vitaminai ir mikroelementai. Prieš virimą gerai nuplauti.


  • wise_taste

© 2018 by Wise taste