• Wise Taste

Kakaviniai rutuliukai su CHIA sėklomis

Dar vienas sveikas užkandis! Tikras super maistas su ispaninio šalavijo bei kanapių sėklomis, kakava, avižų sėlenomis ir riešutais. Puikiai tiks įsidėti į pietų dėžutę, nusinešti į pikniką ar pavaišinti netikėtai užsukusius svečius. Skonis kažkiek primena jau anksčiau mano gamintus Chia sėklų batonėlius :)Jums reikės:


1 stiklinės graikinių riešutų;

1 stiklinės avižų sėlenų;

2 šaukštelių chia sėklų (ispaninio šalavijo sėklos);

2 šaukštelių maltų kanapių sėklų;

2 šaukštų kakavos miltelių;

6-8 datulių arba 2-3 šaukštų datulių pastos;

Truputį druskos ir vanilės ekstrakto;

3 šaukštų nesaldintų kokoso drožlių.Gaminimo būdas:


1. Chia sėklas pamirkyti mažiausiai 30 minučių arba galima palikti per naktį. Vienam arbatiniui šaukšteliui reikia pusės stiklinės vandens;


2. Griebiame maisto kombainą ir pirmiausia sudedame riešutus ir sėlenas, susmulkiname iki birios konsistencijos. Sudedame visus likusius ingredientus ir toliau triname iki vientisos masės. Nepamirškite iš datulių išimti kauliukus ir nuplauti. Jeigu jūsų maisto trintuvas nėra pakankamai galingas rekomenduoju dėti datulių pastą. Ją įsigyti galima didesniuose prekybos centruose ar sveiko maisto parduotuvėse. Žinoma, galima ir patiems pasigaminti. Datules tiesiog reikėtų užpilti karštu vandeniu, palaukti 10 minučių ir sutrinti iki skystos masės. 10 datulių reikia maždaug 1/3 stiklinės karšto vandens.


3. Iš gautos masės formuojame rutuliukus ir juos voliojame kokosų ar migdolų drožlėse, sezamo sėklose, kakavoje ar net aguonose.


4. Dedame į šaldytuvą 20 minučių, o po to jau galime skanauti ir vaišinti kitus!Skanaus!


  • wise_taste

© 2018 by Wise taste