• Wise Taste

Serbentų - mėtų riešutinis desertas

Updated: Sep 7, 2019

Vasaros savaitgaliais smagu gaminti vasaros desertus! Naudodi sezonines uogas, prieskoninės žoleles ir šiek tiek fantazijos yra būtina :) Gaminimas tikrai padeda pamiršti visus darbus, o valgymas lėtai tampa tikra meditacija. Žinoma, kiekvienu desertu reikia mėgautis saikingai, o vasarą galima tiek kiek patys sau leidžiame. Šiame deserte puikiai suderėjo mano mėgstamiausios uogos juodieji serbentai ir gaivųjų mėtų lapeliai. Na bet pasakojant skonį sunkiai pajusite, geriau bėgkite į virtuvę ir gaminkite!

Jums reikės:

6 porcijoms

1 sluoksniui:

100 g šviežių datulių be kauliukų;

100 g graikinių ar migdolų riešutų;

1šaukšto tirpinto kokosų aliejaus

2 sluoksniui:

250 g anakardžių riešutų;

150 g kokosų pieno iš skardinės;

100 g juodųjų serbentų

3 sluoksniui:

10 šviežių mėtos lapelių;

1 šaukšto medaus

Gaminimas:

1. Pirmajam sluoksnius skirtus ingredientus sudėkite į maisto trintuvą ir sutrinkite iki vientisos masės. Gabaliukų gali likti. Masę sudedame į pasirinktus indus ir prispaudžia e prie dugno. Gali būti norimo dydžio stiklainiukai ar stiklinės.

2. Anakardžius su kokosų pienu sudėkite į maisto trintuvą, čia puikiai tinka ir kokteilinė. Sutrinkite iki kreminės masės. Pusę atidėkite trečiajam sluoksniui, o į likusią masę sumaišykite su juodaisiais serbentais ir dar kartą viską sutrinkite. Supilkite ant pirmojo sluoksnio ir dėkite į šaldytuvą kol pagaminsime trečiąjį sluoksnį.

3. Atidėta anakardžių masę sumaišykite su smulkintos mėtos lapeliais ir medumi. Jeigu dar reikia pertrinkite su trintuvu. Pilkite ant antrojo sluoksnio ir palikite šaldytuve apie 20-30 minučių. Aišku galite skanauti iškart, bet sustingęs ji skanesnis.

Patarimas. Geriau dėkite į mažus stiklainius ar stiklines, nes desertas gana sotus ir daug tikrai nesuvalgysite.

  • wise_taste

© 2018 by Wise taste